DİJİTAL MİRAS

2003 yılında ICOMOS Tüzüğü ile resmî bir hüviyet kazanan ve standartları oturan Dijital Miras, bugün Avrupa Birliği ve Birleşmiş Milletler gibi uluslararası organizasyonların büyük önemle arkasında durduğu bir kavram…

Dünyanın en görkemli ve ilgi çeken kültür mirasına sahip Anadolu’nun hazineleri de Dijital Miras boyutuna taşınmak için sabırsızlıkla bekliyorlar.

Arkh Studio’nun güçlü akademik ve teknik alt yapısından destek alarak yürütmekte olduğumuz Ar-Ge projeleri ile Türkiye’nin Dijital Miras atılımını ateşlemek ve kültür hazinelerimizin küresel ölçekte tanınırlık ve ulaşılabilirliğini en üst seviyeye ulaştırmak için durmaksızın çalışıyoruz.

Evden çalışmaya hepimiz alıştık; peki ya evden seyahat?

Evinizin konforlu salonunda otururken, Anadolu’nun hatta dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir kültür hazinesini, istediğiniz detayı istediğiniz kadar ve istediğiniz mesafeden görmek lüksüyle ziyaret etmek istemez misiniz?

Tek gereken bir mobil cihaz ve gerçekten ayırt edemeyeceğiniz kalitedeki Arkh Studio içerikleri…

Zamanda Yolculuk

Sanal Gerçeklik teknolojisiyle üretilen Dijital Miras içeriklerimizle artık zaman yolculuğu hayal değil. Hepimizin cebindeki mobil telefonlar, birer zaman makinesine dönüşüyor.

Roma Tapınakları veya Osmanlı Saraylarının artık enkazlarıyla yetinmek zorunda değiliz. Kanlı canlı kültür hazinelerimiz zaman köprüsünün diğer ucunda bizleri bekliyor.

Kültürel mirasımızın teknoloji evrimi, tek elden gerçekleştirilemeyecek kadar büyük bir proje. Bu yüzden Arkh Studio bütün içerik üreticileri ve dijital sanatçıları birlikte çalışmaya davet ediyor.

Antalya Teknopark bünyesinde yürütmekte olduğumuz Ar-Ge Projemiz ile tüm Dijital Miras tutkunlarını bir araya getirecek Arkh Portal yakında sizlerle buluşuyor.

Hep birlikte Kültür Mirasımızı yeni bir çağa taşıyalım!